۰۴
مرداد

ساخت ترانسفورماتور

کتاب ساخت ترانسفورماتور

در اینترنت مطالب زیادی را در مورد آموزش ساخت ترانسفورماتور می توانید بیابید که همگی به صورت فردی گردآوری شده اند و متاسفانه بار علمی و نکات ریز در آنها موجود نمی باشد البته مسلما می توان از آنها جهت ساخت یک ترانس به صورت کاربردی استفاده کرد ولی برای ساخت یک ترانسفورماتور کاملا اصولی باید موارد ریزی که مسلما اهمیت بسیار زیادی در کارکرد ترانسفورماتور دارند را باید رعایت نماییم.

کتاب ساخت ترانسفورماتور چاپ آموزش پرورش بوده و برای دانش آموزان کارودانش در رشته برق تدارک دیده شده است و با توجه به جنبه بالای فنی و دید عملی نویسندگان آموزش پرورش به راحتی می توانید مطالب آن را به صورت خودآموز فرا گیرید.

بزرگترین حسن این کتاب بیان مطالب به صورت اصولی بوده و به جرات هیچ نکته ای را فروگذار نکرده است.

در ادامه بخوانید  ترانسفورماتور چیست؟

به صورت کلی کیفیت کتاب و مطالب آن را چگونه ارزیابی می نمایید؟

کتاب از ابتدایی ترین مراحل شروع شده و در ابتدا به بررسی لحیم کاری می پردازد، پس از آن به شما انواع سیم را می شناسد و شاید یکی از نقطه های قوت آن نحوه ی انتخاب سیم مناسب برای ترانسفورماتور شما با توجه به جدول چگالی جریان می باشد.

ممکن است شما تاکنون با میکرومتر کار نکرده باشید که در این کتاب به صورت جامع آموزش میکرومتر نیز قرار گرفته است.

فراتر از ترانس در کتاب ساخت ترانس چه چیزی خواهیم آموخت؟

کتاب تنها به جنبه عملی کار توجه نکرده است و در کنار آن به بررسی اساس کار ترانس، علائم ویژه اختصاری ترانسفورماتور که عملا نیز کاربردی هستند، شمای فنی ترانسفورماتور، اندازه گیری دقیق ابعاد هسته ترانسفورماتور و حتی استاندارهای قرقره ترانس را به شما می آموزد.

سطح علمی کتاب را چگونه می بینید؟

کتاب را با نام آموزش پرورش قضاوت نکنید در قسمت کار با منحنی ها شاهد استدلال های خوبی هستیم و برخی از نمودارها مانند جرم سیم-توان نمایش داده شده است که در نوع خود جالب است در پایان نیز کتاب ساخت ترانس به بررسی دستگاه های اندازه گیری پرداخته است.

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم کتاب ساخت ترانسفورماتور | با حجم 3 مگابایت 

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir