اطلاعات بیشتر

 • سازنده : شرکت ترانس گستر
 • ساخت : کشور ایران (تولید داخل)
 • دسته بندی : ترانس ایزوله سه فاز
 • قدرت : 500VA-1500KVA
 • ترانسفورماتور ایزوله سه فاز

  ترانسفورماتور ایزوله معمولاً به دلایل حفاظتی برای انتقال توان الکتریکی از یک منبع AC به تجهیزات و وسایل دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع ترانس‌ها با نسبت یک به یک بسته می‌شوند و از ایجاد شوک الکتریکی در مدار ثانویه و افراد جلوگیری شود.برای جلوگیری از انتقال ولتاژ بالای AC و کاهش اثرات ناشی از صاعقه و حفاظت از اتصال غیر عمد افراد با یکی از سیم ها و یا اتصال کوتاه داخلی بین یکی از سیمها و بدنه دستگاه ها ناشی از رطوبت یا عوامل فیزیکی از ترانس ایزوله استفاده می شود.ترانسفورماتور ایزوله از انتقال مؤلفه DC مدار به مدار دیگر جلوگیری می‌کند ولی به مؤلفه‌های AC اجازه عبور می‌دهد.به زبان ساده، هر ترانسفورماتور واقعی چه برای انتقال سیگنال و یا برق قدرت مورد استفاده قرار گیرد، از نوع ایزولاسیون است، زیرا اولیه و ثانویه به وسیله رسانا به هم متصل نیستند و فقط توسط القا با هم در ارتباط هستند.
  عدم ارتباط الکترونیکی بین اولیه وثانویه عملاً ارتباط بین زمین و ثانویه را از بین میبرد و در قسمت ایزوله یا ثانویه ،مفهومی از فاز و نول وجود ندارد و هیچ کدام از سیمها باعث برق گرفتگی نخواهد شد.
  در مکانهایی که اختلالات ونویزهای شدید در شبکه وجود دارد می¬توان از نوع Single ShieldوShield Double این ترانسفورمر استفاده کرد.